O NAS

CZYTAJ DALEJ!

O NAS

Okolica ośrodka

Kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy Sielska Woda zlokalizowany jest zaledwie 50 km od Wrocławia i Opola, pomiędzy Lubszą a Dobrzyniem. Malownicza, zielona okolica opolskiej wsi to miejsce wprost wymarzone dla miłośników natury, którzy czerpią przyjemność z odpoczynku z dala od miejskiego zgiełku. Bezpośrednie sąsiedztwo Stobrawskiego Parku Krajobrazowego zajmującego łączną powierzchnię 52 636,5 ha, liczne łąki i pola uprawne kształtują piękny krajobraz, tworząc jednocześnie oazę ciszy i spokoju. Leśny rezerwat przyrody Lubsza będący częścią Stobrawskiego Parku to miejsce, które podbije serca wielu gości. Rezerwat jest częścią dawnych lasów Puszczy Śląskiej i wiele jej fragmentów zachowało niemal puszczański charakter. Podziwiać tu można rzadko spotykane gatunki ptaków oraz stare okazy buków i dębów. Teren rezerwatu charakteryzuje się bogactwem zwierzyny łownej. Poza licznie występującymi sarnami, jeleniami, dzikami, danielami czy lisami, widywano tu także łosie. Przez rezerwat prowadzi żółty szlak, a także ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna. Rozległe lasy przylegające do ośrodka Sielska Woda to idealne miejsce na jesienne grzybobranie, wycieczki rowerowe czy popołudniowe spacery.

Opis ośrodka

Ośrodek Sielska Woda powstał w 2011 roku. Od chwili powstania i oddania do użytku dla gości, rozwija się i zmienia dostosowując swoje usługi oraz obiekt do potrzeb i oczekiwań klientów. Teren Sielskiej Wody zajmuje prawie 10 hektarów, z czego 4 hektary stanowią łowiska specjalne. W skład obiektu wchodzi także kąpielisko, smażalnia ryb i bar z zadaszoną salą jadalno-biesiadną, plac zabaw, boisko do siatkówki, miejsca do grilla i ognisko. Do dyspozycji gości jest 6 wolnostojących domków drewnianych oraz zabudowy szeregowe z 8 samodzielnymi apartamentami. Baza noclegowa jest przystosowana do przyjęcia 80 gości. Obiekt dysponuje bezpłatnymi miejscami parkingowymi dla samochodów osobowych i autokarów. Rodzinna atmosfera, swojskie jadło oraz wspaniały wypoczynek przez cały rok dla wszystkich bez względu na wiek to tylko kilka z licznych atrybutów Sielskiej Wody. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi, klientów indywidualnych, grup zorganizowanych czy grup biznesowych, dla osób szukających relaksu lub spokojnego miejsca do pracy. W ośrodku organizujemy imprezy okolicznościowe, wczasy rodzinne, pobyty grup zorganizowanych, zimowiska itp.

Bar i smażalnia ryb

Na terenie ośrodka znajduje się bar, w którym specjalnością są dania z ryb. Naszą specjalnąścią jest wyjątkowy Dorsz skrei. Połączenie dobrej kuchni i miłej obsługi gwarantują, iż czas spędzony w Sielskiej Wodzie pozostanie na długo w pamięci.

Atrakcje

Cały teren kompleksu Sielska Woda tworzy urokliwe miejsce z licznymi atrakcjami. Na miłośników wędkarstwa czeka ponad 4 hektarowe łowisko pełne ryb. Wędkarze mają szanse złowić jesiotra, okonia, leszcza, suma, amura, szczupaka czy karpia. Dzięki wieloletnim i przemyślanym zarybieniom, można tu złowić kilkukilogramowe okazy. Na terenie łowiska nie jest wymagane posiadanie karty PZW. Nieopodal łowiska znajduje się strzeżone kąpielisko czynne przez cały sezon letni. Do kąpieliska przylega szeroka piaszczysta plaża oraz pomost. To idealne miejsce na opalanie i leniuchowanie w letnie dni. Posiadamy również salę jadalno-biesiadną, gdzie można zorganizować przyjęcie, dyskotekę lub po prostu posiedzieć przy wspólnym posiłku. W ramach rozrywki proponujemy także liczne wydarzenia – turnieje, eventy i konkursy z nagrodami. Dl a dzieci przygotowaliśmy ładnie zagospodarowany plac zabaw z huśtawkami, zjeżdżalnią i piaskownicą. Tuż przy kąpielisku, znajduje się także ogromna dmuchana zjeżdżalnia wodna, a dla bardziej odważnych proponujemy zjeżdżalnię linkową nad kąpieliskiem oraz wielka 60-scio metrowa zjeżdzalnia wodna. Lubiącym czynny wypoczynek gościom proponujemy turniej siatkówki na tutejszym boisku. Położenie Sielskiej Wody sprzyja także spacerom, rowerowym wyprawom, uprawianiu nordic walking i grzybobraniu. Dla ceniących sielski wypoczynek gości czeka zaś polana piknikowo-ogniskowa oraz liczne miejsca do grillowania. Sielska Woda to miejsce gdzie amatorzy wędkowania, jazdy rowerowej, grzybobrania, łowiectwa, dobrej kuchni i zabawy będą mogli w pełni realizować swoje pasje.

Osiągnięcia

Miło nam poinformować Państwa, że nasz kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy Sielska Woda zdobył III miejsce w ogólnopolskim konkursie "Lubimy Podróżować" w kategorii "Atrakcje Turystyczne".

KONTAKT

+48 506 054 118

+48 733 377 789

sielska@woda-jesiotr.pl

Dorota Tomków, ul. Sumowa 1, 49-313 Lubsza